Kdo z vás si vzpomene na reklamní pohlednice z devadesátých let? V každé kavárně byl takovej ten drátěný stojan plný pohlednic, které jste si mohli odnést. Z počátku tam byli různé obrázky a později odkazy na filmy, cigarety a nebo alkohol… A právě tam jsem narazil poprvé na toho růžového smajlíka v podobě hvězdy.

Tak jsem se dozvěděl o filmu Šeptej Davida Ondříčka. A v té době už jsem znal Jana P. Muchowa a Jana Čechtického a jejich tvorbu. A tak už nestálo nic v cestě se vydat na cestu „na křídlech adrenalinu, lásky a fantazie“ do Prahy, kde se pařilo na plný plyn.

Útěk mladé Anny z maloměsta nabere nečekaný směr, když si stopne Speedyho. Ten ji totiž vezme do městské party a seznámí ji s bratrem Filipem, Irmou a Kytkou. Začíná tak poznávat uvolněnou barevnou a téměř nekončící párty, ve které ovšem její proměna z naivní a upřímné holky zamíchá životy všech…

Annu si zahrála Tatiana Dyková a byla to její třetí filmová role. Honza Muchow naopak stál před filmovou kamerou jako herec poprvé. Ikonicky vytlemený Speedy byl první rolí druhého muzikanta Honzy Čechtického.

Oba Honzové spolu působili ve formaci Colorfactory, která dokonale dotvořila zvuk filmu svými nezaměnitelnými písničkami plnými něhy. Za album získala skupina v roce 1996 cenu Česká Gramy – předchůdce současných Andělů.  

Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *