Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Archiv, Knihy - Andělé spásy; kdysi - Jen KLUCI

Přejít na obsah

Archiv, Knihy - Andělé spásy; kdysi

Archiv
Svět okolo nás je pozvánkou do světa filmu, hudby a nebo doporučením knih...
Máte pocit, že nám něco uniká? Je to dost možné, protože ne každý sleduje vše. Proto budu moc rád, když mi pošlete další typy na filmy, hudbu a nebo knihy.

LENKA HOLAS KOŘÍNKOVÁ "Andělé spásy"
LENKA HOLAS KOŘÍNKOVÁ "Andělé spásy"
Každý z nás má svého anděla spásy, každý z nás je pro někoho andělem spásy...
2005 Nakladatelství Mladá fronta
Všichni jsem andělé spásy, posloucháme-li hlas svého srdce.
Publikace na svých 288 stranách vypráví příběh, inspirován skutečností. V knize ovšem nenajdete žádnou senzaci, pouze obyčejné osudy lidí v každodenním životě...
Uvedená knížka je podle mého soudu především určena čtenářům, kteří se zajímají o vnímání života člověka, který se narodil jako gay. Spisovatelka a známá herečka Lenka Kořínková se z mého pohledu velmi dobře zhostila úkolu napsat knihu zaměřenou na radosti a strasti člověka, který se od většiny populace liší svou sexuální orientací. Ještě téměř po celé 20. století byla homosexualita stavěna na okraj společnosti, do šedesátých let byla dokonce trestána.
Hlavním představitelem je Tomáš, který je citlivý a vnímavý. Na stránkách jmenované knihy můžete sledovat celý Tomášův život od roku 1935, kdy se chlapec narodil. Prožíval dny všední i sváteční, od dětství, přes dospělý věk, až po stáří. Ve skrytu své duše Tomáš miloval muže. Zpočatku však sám sobě falešně namlouval, že se dá jeho sexuální orientace změnit. Prožil s muži několik milostných dobrodružství, přesto se dokázal zamilovat do ženy, se kterou se oženil a měl s ní dvě děti. Tímto aktem předpokládal, že homosexuální sklony ustoupí, a bude žít jako většina mužů v manželském rodinném svazku po celý život. Jeho náklonnost k lidem stejného pohlaví byla však s rostoucím věkem stále silnější. Byla to upřímná citová touha po lásce k mužům. Podrobně je popisován vztah s manželkou Aničkou, a postupné ochlazování a slábnutí jejich vztahu, až po úplný rozpad manželství. Nepochybně je zajímavé sledovat i vztah dětí ke svému otci, který postupně přiznával svému nejbližšímu okolí svou sexuální orientaci. Stejně tak autorka poutavě popisuje navázání osudového setkání, a posléze vztahu Tomáše k partnerovi „svého života“. Bystrý čtenář si po dočtení poslední stránky uvědomí, že soužití dvou mužů, nebo dvou žen, umožňuje prožít plnohodnotný a spokojený život.
Doporučuji přečíst knihu i rodičům, jejichž kluci jsou na kluky.
-JaJR-

Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A všechno (s klíčkem):
Všechno
fBoxmBOX

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah